Teflon Isıtıcı

Teflon Isıtıcı

Teflon Isıtıcı İstenilen ölçü, boy, watt ve voltlarda üretilebilmektedir. Bu kimyasal ısıtıcı ürünü, teflon rezistansı, olarak adlandırılmaktadır. Teflon rezistanslar diğer rezistans guruplarına göre güçleri ( watt ) biraz daha düşük üretilmektedirler.

Teflon Nedir; Teflon etilenle flüorun belli oranlarda karışımıyla elde edilen ısıya, kimyasal asitli ortama dayanıklı plastik bir maddedir.

Teflon Isıtıcı Nerelerde Kullanılır

Teflon ısıtıcı çeşitli sanayi kollarında tercih edilmektedir. En çok kullanıldığı yerler yüksek ısıya dayanıklı kimyasal asit banyoları, conta, keçe, bant, vana seti, salmastra, taşıyıcı band ve merdaneler, kimyevi maddelere dayanıklı boru, karıştırıcı, laboratuar cihazları, filitre, diyafram, elektrik gerilimlerine dayanıklı kablo yalıtkanı, izalatör, elektriki aletlere gerekli muhtelif yalıtkan parçalar ve makina sanayinde sürtünmeye dayanıklı yağsız yataklar ve burçlar, köprü ve binalar için kayar yataklar, segmanlar ve yağ sıyırma siğilleri, pnömatik ve hidrolik parçalar yapımı sayılabilir. Teflonun metaller, plastikler ve diğer maddelerle mukayese edilmeyecek ölçüde üstün vasıfları mevcuttur.

Online Mağza